В Італії закривають дороги й евакуюють людей через танення льодовика

Італійська влада закрила дороги і наказала евакуювати людей із будинків біля альпійської вершини Монблан через попередження про можливість руйнування частини льодовика в будь-який момент. Про це повідомляє CNN.
Експерти попередили, 250 тисяч кубічних метрів льоду можуть відірватися від льодовика Планпінье на горі Гранд-Жорас в масиві Монблан.
Наразі точно передбачити час обвалення фахівці не можуть - спостереження в серпні і вересні показали, що льодовик переміщався зі швидкістю від 50 до 60 сантиметрів на день. 
Наразі влада закрила дороги в долині Валь Ферре й евакуювала жителів гірських будинків у районі Рошфор.
Монблан – найвищий гірський ланцюг Західної Європи. Він користується популярністю у туристів, альпіністів і лижників. 
Згідно з останніми оцінками, площа поверхні вершин зменшилася з 609 квадратних кілометрів 1989 року до 368 квадратних кілометрів сьогодні – тобто на 40%.
За цей же період кількість льодовиків скоротилася з 1 381 до 903.
З 80-х років минулого століття швидкість танення Гренландського льодовикового щита зросла у шість разів. За останні десять років кількість льоду, який він втратив, сягнула небачених масштабів.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе