На сході країни шахтарі оголосили страйк і збираються іти на Київ

У Луганській області шахтарі відмовляються спускатися в забій, вимагаючи погасити борги з заробітної плати. Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
За його словами, гірникам трьох шахт об'єднання ВАТ «Лисичанськвугілля» заборгували 120 млн грн.
У вівторок у першу зміну припинили видобуток вугілля гірники ДП «Шахта»Новодружеська. Також про зупинку роботи попередили гірники сусідньої шахти імені Р. Капустіна у місті Привольнянске.
«Між тим на шахті «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» вже другу добу не спускаються в забій гірники. Їхня вимога аналогічна - погашення заборгованості із заробітної плати. Шахтарі налаштовані рішуче. А тому, якщо найближчим часом не заплатять зароблене важкою працею, протестні дії вони готові перенести в столицю», - зазначив Волинець.
Голова прафспілки також повідомив, що направив телеграму про ситуацію, що склалася, прем'єр-міністру України Олексію Гончаруку з вимогою негайного рішення уряду про виплату шахтарям боргів із зарплати за червень-вересень.
Інакше, заявив Волинець, відповідальність за масові протести повністю ляже на уряд»
«Щодо більше двадцяти п'яти тисяч гірників порушено конституційне право на своєчасну оплату праці. Десятки тисяч шахтарських сімей позбавлені засобів існування. Вже почалися стихійні акції протесту в Луганській і Донецькій областях», – підкреслив він.
Як уже повідомлялося, раніше в уряді обіцяли виділити кошти на погашення боргів перед шахтарями.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе