Білоцерківські навчальні заклади будуть навчатися за міжнародними програмами з підприємництва


Програми навчання підприємництву і фінансовій грамотності від Junior Achievement Ukraine стартують з початком навчального року у 12 регіонах України.

Більше 300 закладів освіти в Україні ухвалили рішення ввести в свій навчальний план курси «Фінансова грамотність» та «Компанія». У 2023-2024 навчальному році вони будуть навчатися підприємництву за міжнародними навчальними програмами Junior Achievement. Участь для учнів та вчителів цих закладів є безкоштовною.

З вересня 23 заклади ПТО, 10 фахової передвищої освіти та 11 шкіл Київщини планують приєднатися до вивчення міжнародних програм. Зокрема, участь візьмуть такі профтехи та коледжі Білої Церкви:

•    Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу
•    Білоцерківський професійний коледж
•    Білоцерківський професійний ліцей
•    Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж
•    Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну
•    Білоцерківський механіко-енергетичний фаховий коледж

«У вересні 2023 року громадська організація Junior Achievement Ukraine розширює свою діяльність на нові регіони. Після онлайн та офлайн зустрічей з директорами закладів освіти у 12 регіонах України, незважаючи на непросту безпекову ситуацію з функціонуванням закладів освіти, багато навчальних закладів вирішили запровадити програми JA для своїх учнів. Наша місія — дати знання і практичні підприємницькі навички новому поколінню українців, щоб наші діти змогли досягати успіху в процвітаючій Україні», - розповів про старт навчальних курсів Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine.

«Програма «Компанія» дає можливість учням, не слухати про підприємництво, а діяти! Практичні навички дуже цінні. Насправді ми в очікуванні нового навчального року. Учні з інших курсів нашого закладу запитують чи зможуть взяти участь. Вже маємо деякі ідеї, хоча впевнена, що у дітей їх значно більше!» - ділиться досвідом участі у минулорічних навчальних програмах Хлян Наталія Андріївна, викладачка ДНЗ «Новояворівське ВПУ».


Протягом навчального року міні-компанії з цих двох регіонів взяли участь у кількох Таборах Підприємництва та у масштабній виставці-ярмарку молодіжного підприємництва Junior Expo 2023 у Львові. А 26 травня 2023 року відбувся національний конкурс «Учнівська компанія року». Команда «Зігріємо Україну» Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу з бізнес-проєктом створення портативних турбопічок стала переможцем. У липні 2023 року ця учнівська команда представила Україну на європейському конкурсі з молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі.

«У рамках програми «Компанія» учасники нашої команди «Зігріємо Україну» дійсно навчилися трансформувати власну бізнес-ідею з рівня концепції на рівень реальності. За період навчального курсу вони створили власне реальне підприємство і дізналися на власному досвіді, як працює компанія. Сучасні соціально-економічні умови в Україні створюють нові вимоги до підростаючого покоління. Молода людина, щоб знайти своє місце в житті, повинна бути самостійною, активною, цілеспрямованою та ініціативною, готовою до самостійного життя. Саме участь у навчальному курсі «Компанія» готує до таких моментів!», - Горбашевська Наталія Митрофанівна, викладачка ДПТНЗ Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу

Навчальний рік у всіх регіонах почнеться із семінарів для викладачів. Далі, буде робота у закладах освіти із створення команд, які приїдуть на Табори Підприємництва у своїх регіонах, після чого будуть створені міні-компанії, які навчатимуться за програмою «Компанія» протягом всього навчального року. Це буде практична робота над розвитком своїх продуктів і просування власних міні-компаній, що включатиме спілкування з менторами – реальними підприємцями з їхніх регіонів. Також, програма «Фінансова грамотність» допоможе зрозуміти основи управління фінансами, що зараз є надважливим знанням у сучасному бізнес світі. 

Довідка. Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу, і з 2021 року програми JA доступні в Україні. Навчальні програми курсів з підприємництва "Компанія" та “Фінансова грамотність” отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Читайте також: У Білій Церкві підняли Прапор України і встановили перші прапорці з іменами полеглих Героїв.
 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе