Міжнародний суд ООН відхилив усі заперечення Росії у позові України

Міжнародний суд ООН відхилив усі заперечення Росії у позові України про порушення Російською Федерацією Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації. Про це заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у справі «Україна проти Російської Федерації» Олена Зеркаль.
«Я вітаю всіх в Україні і не тільки в Україні з повною перемогою. Сьогодні суд повністю відхилив всі заперечення РФ і не просто відхилив заперечення РФ, а з мінімальним рахунком - 15 до 3, а іноді повністю одностайно. Це рішення, яке ми сьогодні отримали, дозволяє нам рухатися разом з судом далі і доводити факти порушення РФ міжнародного права», - сказала Зеркаль після оголошення рішення Міжнародним судом ООН.
Раніше Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. Суд також наголосив, що Україною були дотримані всі процесуальні досудові процедури. Це рішення означає, що Міжнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.
Позов проти Росії до Міжнародного суду ООН Україна подала в січні 2017 року.
Україна звинувачує Росію у: наданні зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збитті літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17; обстрілах житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищенні цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибуху під час мирного зібрання в Харкові; дискримінації щодо української та кримськотатарської громад; забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, убивств, самовільних обшуках, затриманні; обмеженні на викладання української й кримськотатарської мов.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе