Роботодавцям можуть заборонити цікавитися особистим життям працівників

Депутати Верховної Ради в першому читанні підтримали законопроект, який заборонить роботодавцям цікавитися особистим і сімейним життям працівників. Про це повідомляє Громадське.
Законопроект передбачає зміни до Кодексу законів про працю щодо забезпечення прав працівників на особисте і сімейне життя.
Зазначається, що відповідний проект закону №1148 підтримали 317 депутатів.
«Така необхідність (прийняти цей закон) пов'язана з частими ситуаціями, коли роботодавець досліджує не тільки професійні знання працівника, але цікавиться і особистим життям», - сказав позафракційний депутат Дмитро Шпенов.
Депутат також зазначив, що роботодавець не повинен питати у працівників про їхні наміри укласти шлюб, стан здоров'я і яку релігію вони сповідують.
Законопроектом пропонують посилити гарантії захисту прав працівника при укладенні трудового договору. Для цього в Кодексі законів про працю хочуть закріпити норму про захист права на особисте і сімейне життя працівників та осіб, які приймаються на роботу.
Також проект пропонує доповнити Кодекс нормою, яка забороняє вимагати від особи дані про відносини будь-якого характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов'язані з особою та членами її сім'ї.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе