ВР ухвалила закон про перевірку ожержувачів соцвиплат і субсидій

Верховна Рада ухвалила закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Він регулюватиме порядок перевірки та стягнення коштів у разі неправомірного отримання держдопомоги.
Згідно з даними міністерства фінансів, закон врегульовує основні питання збору, обробки та аналізу інформації про одержувачів держвиплат, затверджує перелік інформації, яка використовується для їхньої верифікації та моніторингу.
Також законом пропонується триетапне проведення перевірки виплат – превентивна верифікація (при зверненні фізичної особи за допомогою), поточна верифікація (при наданні державних виплат), і ретроспективна – після завершення державних виплат фізичним особам.
Водночас закон визначає порядок повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної допомоги.
Перевірка стосуватиметься всіх українців, котрі отримують допомогу від держави, зокрема пенсії, пільги, субсидії, стипендії, допомоги та інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.
Верифікація буде здійснюватиметься в інформаційно-аналітичній платформі шляхом застосування комплексу заходів щодо збору, проведення аналізу і порівнянню параметрів інформації. Також будуть виявлятися невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах і базах даних.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе