Як краще зрозуміти себе і стати справжнім лідером - поради психолога

Наше "его" – причина багатьох страхів і невпевненості в собі. У суспільстві це призводить до непослідовних рішень і породжує токсичну обстановку. Керівник, який покладається на своє его, не може зробити раціональний вибір. Кожен раз він думає, як те чи інше рішення вплине на нього особисто. Ось що допоможе позбутися цієї звички.

Слухайте і будьте уважні до людей
Якщо прислухатися до інших, вони розкажуть вам про свої потреби. Це начебто очевидна порада, але усвідомлене слухання не завжди дається легко. Найчастіше ми слухаємо «на автоматі» та думаємо, що скажемо самі, щоб переконати співрозмовника або справити враження. Постарайтеся відкинути своє его. Тільки так ви завоюєте довіру та побудуєте щирі стосунки з людьми.

Не вважайте ідеї чиєюсь власністю

Фраза «моя ідея» – виявлення его. Ми звикли заохочувати таке мислення, відзначаючи людей за слушні концепції. І хоча визнання заслуг важливо, часто воно живить нашу турботу лише про власні інтереси та створює напружену атмосферу в команді.
Звичайно, всім певним чином притаманне бажання заявляти права на ідеї та винаходи. Але коли воно занадто сильне і люди керуються ним на роботі, виникають конфлікти. Вони забувають, що головне – не з’ясувати, хто придумав хорошу ідею, а намагатися втілити її в життя.

Розвивайте усвідомленість
Щоб оцінити те, як ви спілкуєтеся з людьми та ухвалюєте рішення, потрібні свідомі зусилля. Без них багато хто навіть не помічає, що ними керує егоїзм. Подумайте, як просуваються ваші справи. Якщо вам здається, що в деяких ситуаціях его бере верх, просіть навколишніх давати вам зворотний зв’язок. Уважно слухайте і прислухайтеся до їхніх слів.

Навчіться цінувати себе
На перший погляд ця порада здається нелогічною. Але, щоб не проявляти егоїзм на роботі, потрібно бути задоволеним собою. А для цього необхідно знати індивідуальні потреби та регулярно піклуватися про себе. Тоді ваше его не буде втручатися при виборі співробітників і постановці цілей.

Часто буває, що керівники, незадоволені особистим життям, намагаються підвищити самооцінку на роботі. І коли потрібно найняти нового співробітника, обирають того, хто поступається їм. Якщо ви керуєтесь его, то відчуваєте загрозу з боку підлеглих, які працюють краще за вас. Якщо ж ви задоволені собою, то наймете крутих співробітників, розуміючи, що вони допоможуть розвитку вашої кар’єри.

За необхідності ви можете звернутись до професійного психолога, який надасть необхідну онлайн-допомогу шляхом анонімного (за бажанням) спілкування у Telegram.
Посилання: https://t.me/p_dopomoga

Матеріал підготовлений за підтримки психологів ВШ «Українська команда» у рамках проєкту безкоштовної психологічної допомоги «ТІЛЬКИ МІЖ НАМИ».

Читайте також: Як покращити психічне здоров'я під час війни - поради психолога 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе