Із 1 листопада на дорогах з'являться нові дорожні знаки і розмітка

За останні два роки зміни у Правила дорожнього руху вносились дев’ять разів. Але цього разу оновлення можна назвати наймасштабнішими.

Кабінет Міністрів України вже ухвалив пакет змін до Правила дорожнього руху, котрі набудуть чинності вже з 1 листопада. Більшість нововведень пов’язана з розширенням повноважень для велосипедистів, але передбачається і введення нових дорожніх знаків та розмітки.

Велика частина змін пов'язана з рухом велосипедистів:

- дається нове визначення велосипедної доріжки;
- вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
- детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов'язки;
- регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

З'являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Читайте також: У Білій Церкві не підвищуватимуть тарифи на опалення для населення.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Теги: ПДР
Новини партнерів
  • Як у фільмі жахів: на Білоцерківщині двоє чоловіків напідпитку облили бензином товариша та підпалили
  • На Білоцерківщині п'яний водій збив трьох людей та втік з місця події
  • У Білій Церкві 11-річну дівчинку збила маршрутка
Новини партнерів
Важливе